Una CALDA, una RECE ! Romania-Ucraina 1-1 !!!

Filed under: generale — Aliosa @ 11:34 am

Cea CALDA este :
Echipa Nationala de Handbal Feminin a ROMANIEI s-a calificat JOI seara

in grupa principala I a Campionatului European
dupa victoria obtinuta in fata Ucrainei, scor 23-22.
Dupa remiza cu Danemarca, fetele lui Gheorghe Tadici aveau nevoie de doar un egal pentru a accede in grupa principala a turneului final, iar meciul cu Ucraina se anunta doar o repetitie.
ROMANCELE au inceput partida cu Ucraina in forta, iar dupa zece minute de joc scorul era 4-1 in favoarea handbalistelor noastre iar scorul la pauza a fost 12-9 in favoarea nationalei ROMANIEI ! 🙂
In repriza a doua, sportivele noastre au continuat sa practice un joc consistent, cu un plus pentru portarul Denisa Dedu, care a avut cateva interventii fenomenale , ceea ce a facut ca Ucraina sa NU MARCHEZE nici un GOL timp de sapte minute in timp ce fetele noastre au marcat gol dupa gol, ducand scorul la 18-14 ! 🙂
In ultimele 2 minute, ucrainencele si-au adus parca aminte ca joaca la un TURNEU FINAL EUROPEAN si s-au apropiat cu un minut inainte de finalul partidei, la un gol diferenta provocandu-mi mari emotii .
In cele din urma, fetele noastre au reusit sa CASTIGE cu 23-22 🙂 mergand astfel mai departe, in Grupa Principala unde , va intalni Spania,Ungaria,Norvegia care ne-a ” batut ” de ne-a rupt,Danemarca cu care am facut egal si Polonia .
Ca urmare a EGALULUI facut cu DANEMARCA in grupa preliminara, fetele noastre merg in Grupa Principala ,doar cu UN PUNCT …………..
Cea RECE este :In ultima partida de fotbal din grupele Europa League disputata  de STEAUA in compania lui Dinamo Kiev pe ARENA NATIONALA din capitala, ucrainenii, desi erau CALIFICATI pentru 16-mile UEFA EL, au casigat cu 2-0    Astfel, STEAUA lui Becali urmarita de ” GHINION ”  ca profesorii care n-au reusit sa-si cumpere 6 ( sase ) case ca Iohannis Werner Klaus cu ” BANI din MEDITATII ”  🙂 , raman acasa, chiar daca RIO AVE ( Portugalia ) si-a respectat blazonul si a invins-o pe AALBORG cu 2-0 !  :)Cinste PORTUGHEZILOR  !       , rusine STELISTILOR ………………

Sufletul mi-e catranit,  inima plange-ntr-una, sunt revoltat si prea mahnitca sa mai adaug ceva la afrontul adus de jucatorii si antrenorii stelisti asa ca, mai bine va spun un BANC !  🙂

” Într-un orăşel, un preot care are nevoie să meargă la toaletă intră într-un club, caută WC-ul şi, cum nu-l găseşte, întreabă barmanulul:- Mă scuzaţi, domnule, unde e toaleta?- Îmi pare rău, părinte, dar nu vă recomand să intraţi acolo.- De ce?- Fiindcă în toaleta bărbaţilor este o statuie cu o femeie goală, iar singurul lucru care acoperă părţile ei intime este o frunză.- E ridicol, chiar credeţi că pot fi ispitit? O să mă uit în cealaltă direcţie!Intră popa la toaletă. În club, muzica şi dansul continuă, dar, la un moment dat, se sting luminile. Lumea aplaudă, iar când iese preotul, toţi îl salută veseli.- Nu înţeleg, zice preotul, sărbătoriţi faptul că am intrat la toaletă- Da, pentru că acum sunteţi de-al nostru!- Mă tem că nu înţeleg !- Vedeţi dv., părinte, de fiecare dată când cineva ridică frunza, luminile se sting! „hahaha

Cum Domniile Voastre NU AVETI nici o vina, ca STEAUA a pierdut, din inima sincer , va doresc, un DECEMBRIE cat mai frumos iar CRACIUNUL sa va gaseasca veseli si sanatosi !  🙂